لطفا منتظر بمانید...

Thechnical

فنی

شرکت تهویه دانان تهران برای دستیابی به کیفیتی هرچه مطلوب تر ، طراحی دیگ ها را به گونه ای سامان بخشیده است تا بتواند با کنترل سرعت در مسیر انرژی گرمایی و گسترش سطح تبادل سیکل سیال به بالاترین سطح راندمان و کمترین میزان هدر رفتگی انرژی بر مبنای فاکتورهای اقتصادی دست یابد.

- تیوپ شیت ها توسط دستگاه های تمام اتوماتیک سوراخ کاری شده تا از ترک خوردگی و بهم خوردگی مولکولی جلوگیری شود. - جوشکاری در قسمت های تحت فشار به روش SAW(زیرپودری) با استفاده از دستگاه بوم و ستون و گرداننده تمام اتوماتیک صورت می پذیرد که بالاترین کیفیت جوش و یکپارچکی را فراهم سازد.

- جوشکاری در مناطق غیر تحت فشار به روش SWAW (تو پودری) و جوشکاری دستی با استفاده از الکترود E7018 مطابق روش ها و دستور العمل تدوین شده WPS , PQR صورت می پذیرد.

- تست هیدرو استاتیک در شرایط 1.5 برابر فشار طراحی با نظارت کارشناسان شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران انجام می گردد.

- دستگاه متناسب با ظرفیت مجهز به یک و یا تعدادی دریچه (MAN HOLE- HAND HOLE- HEAD HOLE) جهت دسترسی به سطح تیوپ ها و کوره را میسر می سازد که این امر با عث سهولت در سرویس دوره ایی ، رسوب زدائی و تعمیرات آتی دستگاه می گردد.

- طراحی دیگ های تولیدی به گونه ایی انجام شده است که کمترین افت فشار ممکن در محفظه احتراق اتفاق می افتد و به همین خاطر میتوان از هرگونه مشعل استانداردی برای راهبری دستگاه استفاده نمود.

- درب های دستگاه بصورت لولائی ساخته شده تا سرویس دستگاه براحتی انجام پذیرد.

- شاسی دستگاه به صورت طولی بوه و دارای محل اتصال زنجیر و بکسل می باشد تا جابجایی براحتی امکان پذیر باشد.

- جهت جابجایی راحت تر روی دستگاه (متناسب با ظرفیت) تعدادی LIFTING LUG تعبیه می گردد - کلیه دیگ های تولیدی تهویه دانان دارای PLAT FORM (سکویی جهت عملیات مکانیکی) می باشد.

اسقرار واحد تحقیق و توسعه R&D

واحد تحقیق و توسعه تهویه دانان به منظور ایجاد نوآوری و استفاده از فناوری های نوین ایجاد شده است. هدف اصلی این واحد ارائه محصولات جدید با رویکرد کاهش مصرف انرژی و افزایش راندمان دستگاه های تولید می باشد و به موزات توسعه محصولات جدید ، گسترش و یا ایجاد مراحل مورد نیاز به منظور بهینه سازی فرآیند تولید در دستور کار این واحد می باشد

نصب تجهیزات کاهنده مصرف انرژی

راندمان حرارتی دیگ های تولیدی این شرکت بدون سیستم های کاهنده مصرف انرژی 89% می باشد و می توان با تجهز دستگاه به اکونومایزر و توربولاتور این مقدار را به 92% افزایش می یابد. با نصب تجهیزات بازیابی انرژی حرارتی ، هزینه های مربوط به انرژی و همچنین میزان آلایندگی زیست محیطی کاهش یابد.

از مهمترین تجهیزات کاهند مصرف انرژی میتوان به تجهیز دستگاه به اکونومایزر و توربولاتور اشاره نمود اکونومایزر (Economizer): یکی از انواع مبدل حرارتی است که آب تغذیه بویلر از میان آن عبور داده شده و از حرارت گازهای داغ خروجی برای گرم کردن این آب استفاده می شود.

بدین ترتیب، آب تغذیه با دمای بالاتری به درون بویلر فرستاده شده و انرژی کمتری را برای تبخیر و یا گرمایش آب نیاز دارد. لذا در این حالت، با یک مقدار انرژی مشخص، می توان آبگرم و یا بخار بیشتری را تولید کرد.

نتیجه ی این امر افزایش در راندمان بویلر است. توربولاتور (Turbulator) :پره هاي مارپيچي هستند كه درون لوله هاي ديگ ها و بويلرهاي FireTube قرار داده مي شوند و به غير از اينكه به جريان حالت دوراني مي دهند، موجب مي شوند كه جريان دود در داخل لوله ها از حالت Laminar (جريان آرام) به حالت Turbulant (جريان مغشوش) تبديل شده که باعث افزايش ميزان انتقال حرارت در ديگ و به تبع موجب افزايش راندمان احتراق و كاهش دماي محصولات احتراق (دود) مي گردد

استفاده از الیاف سرامیک

فایبر سرامیک مورد استفاده در دیگ های تولیدی تهویه دانان تهران دارای دانستیه KG/M3 96 و KG/M3 128 بوده و قابلیت تحمل دما بین 1260 تا 1400 درجه سانتی گراد را دارد. فایبر سرامیک از جنس اکسید آلومینوم و اکسید سیلیسیم بوده که دچار آسیب نمی شود و علاوه بر عایق بودن نسوز نیز بوده وصرفه جویی انرژی قابل توجهی به همراه خواهد داشت.

ست هیدرو استاتیک

کلیه دیگ های تولیدی این شرکت بعد از اتمام پروسه تولید و انجام بازرسی های حین ساخت ، در حضور کارشناسان شرکت بازرسی کفیت و استاندارد ایران تست هیدور استاتیک شده و تحویل می گردد

طراحی و تولید

پیشرفت مداوم و پایدار فناوری های کامپیوتری ، مسیر طراحی و تحلیل محصولات و پروژه ها توسط مهندسان را تغییر داده است . واحد تحقیق و توسعه و فنی شرکت تهویه دانان تهران از توانایی تعدادی از این نرم افزار ها مانند AUTO CADE COMSOL MULTI PHYSICS- HTRI-SOLID WORKS در مراحل مختلف استفاده می نماید