لطفا منتظر بمانید...

research

تحقیق و توسعه چیست ؟

تحقیق و توسعه عبارت است از کار خلاقی که بطور منظم برای افزایش ذخیره علمی و دانش فنی و نیز استفاده از این دانش در اختراع و طرح کار برهای جدید انجام می شود(فریمن 1974). فرایند تحقیق و توسعه و توسعه عبارت از شناسائی نیاز یا استعداد ، پیدایش اندیشه ها ، آفرینش ، طراحی ، تولید و معرفی و انتشار یک محصول یا نظام تکنولوژیک تازه است. (دین ولگدهار 1980). یونسکو تحقیق و توسعه راچنین تعریف کرده است: هر گونه فعالیت منسجم ، خلاق در جهت افزایش سطح دانش و معرفت علم اعم از دانش مربوط به انسان ، فرهنگ ، جامعه و استفاده از این دانش برای کاربردهای جدید.

تحقیق و توسعه چیست ؟
نقش مهم واحد تحقیق و توسعه

نقش مهم واحد تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه به عنوان اساسی ترین بخش هر واحد خدماتی و فروش ، نقش مهم و حیاتی در فرایند فروش و ارائه خدمت را بر عهده دارد.امروزه ديگر انجام فعاليتهاي تحقيق و توسعه نه تنها هزينه محسوب نمي شود، بلكه نوعي سرمايه گذاري اساسي تلقي مي گردد . بطوريكه ميزان اين سرمايه گذاري در سطح بنگاه و سطوح ملي كشورها روز به روز در حال افزايش است تا جائي كه ميزان سرمايه گذاري در اين بخش، شاخصي براي توسعه يافتگي بنگاهها و كشورهاي جهان بشمار مي¬آيد.امروز سيستم R&D در قلب فعاليتهاي علمي جا دارد. به طوريكه كشورهاي صنعتي سهم قابل توجهي از درآمد و نيروي كار خود را از طريق موسسات غير انتفاعي، واحدهاي توليدي و تجاري ، به فعاليتهاي رسمي تحقيقات كاربردي و توسعه فن آوري اختصاص ميدهند به گونه اي كه سهم زيادي از مواد، محصولات فرآيندها و سيستم هاي جديد و پيشرفته نتيجه فعاليتهاي R&D بوده و اين فرآورده ها، منبع نهايي پيشرفت اقتصادي به شمار مي آيند. عملکرد واحد تحقیق و توسعه نتیجه همکاری نظام مند مجموعه ای از زیرسیستم های اصلی است که در کنار یکدیگر وظایف مورد انتظار از واحد تحقیق و توسعه را عملی می سازند

اهداف واحد تحقیق و توسعه

  • ارتقای میزان خوداتکایی
  • کشف و درک فرصتها و نیازهای بازار
  • بازدهی سریع سود، بهبود سریع عملکردها
  • مشارکت قوی در جریانهای دانش و یادگیری
  • تولید محصول یا محصولات جدید و ارتقای کیفیت
  • تولید دانش نوین به منظور توسعه محصولات و بهینه سازی فرآیندها
  • افزایش نیروی رقابتی در عرصه های داخلی و خارجی و حضور فعال در بازارهای جهانی
  • آنالیز دقیق وضعیت محصولات موجود و آنالیز دقیق میزان کارآمدی برنامه های جاری

 

شرکت تهویه دانان تهران تولید کننده و صادر کننده برتر انواع دیگ بخار ، دیگ آب گرم ، دیگ روغن داغ ، فیلتر شنی ، سختی گیر ، دی اریتور ، مخازن کوئل دار و مبدل های حرارتی و دیگر تجهیزات صنعتی میباشد که همواره در زمینه تحقیق و توسعه صنعت کشور با به کارگیری از مدیران و مهندسان مجرب این مرز و بوم تلاش کرده تا محصولات بروز و با نهایت کیفیت تولید و کرده و در اختیار صنعتگران دهد.

اهداف واحد تحقیق و توسعه