لطفا منتظر بمانید...

فنی

1400/8/30
216 بازدید
نصب تجهیزات کاهنده مصرف انرژی

راندمان حرارتی دیگ های تولیدی این شرکت بدون سیستم های کاهنده مصرف انرژی 89% می باشد و می توان با تجهز دستگاه به اکونومایزر و توربولاتور این مقدار را به 92% افزایش می یابد. با نصب تجهیزات بازیابی انرژی حرارتی ، هزینه های مربوط به انرژی و همچنین میزان آلایندگی زیست محیطی کاهش یابد.

از مهمترین تجهیزات کاهند مصرف انرژی میتوان به تجهیز دستگاه به اکونومایزر و توربولاتور اشاره نمود اکونومایزر (Economizer): یکی از انواع مبدل حرارتی است که آب تغذیه بویلر از میان آن عبور داده شده و از حرارت گازهای داغ خروجی برای گرم کردن این آب استفاده می شود.

بدین ترتیب، آب تغذیه با دمای بالاتری به درون بویلر فرستاده شده و انرژی کمتری را برای تبخیر و یا گرمایش آب نیاز دارد. لذا در این حالت، با یک مقدار انرژی مشخص، می توان آبگرم و یا بخار بیشتری را تولید کرد.

نتیجه ی این امر افزایش در راندمان بویلر است. توربولاتور (Turbulator) :پره هاي مارپيچي هستند كه درون لوله هاي ديگ ها و بويلرهاي FireTube قرار داده مي شوند و به غير از اينكه به جريان حالت دوراني مي دهند، موجب مي شوند كه جريان دود در داخل لوله ها از حالت Laminar (جريان آرام) به حالت Turbulant (جريان مغشوش) تبديل شده که باعث افزايش ميزان انتقال حرارت در ديگ و به تبع موجب افزايش راندمان احتراق و كاهش دماي محصولات احتراق (دود) مي گردد